Ateny tu i teraz

Dostępność

Codziennie

Oglądalność

6669
Polski pilot
Autorski program zwiedzania
Możliwość rezygnacji
Ubezpieczenie OC
Kameralność
Bezpośredni organizator
9 godzin zwiedzania
Polska grupa zwiedzających

Opis wycieczki

Ateny są bardzo rozległym miastem  i obfitują we wszelkiego rodzaju atrakcje, zarówno te związane ze zwiedzaniem zabytków, jak i te bliższe iście dionizyjskim uciechom życia. Dlatego chcemy Państwu pokazać również inne oblicze Aten i okolicy, oblicze miasta, w którym swoim codziennym rytmem żyją współcześni Ateńczycy.

Naszą wycieczkę – po spotkaniu się z Państwem w miejscu zbiórki – zaczniemy od uczty zarówno dla ducha jak i ciała, czyli od wizyty na pięknej plaży Akti Vouliagmenis. Długa na 650m harmonijnie łączy błękit wody Morza Egejskiego z wszechobecną dookoła zielenią. Stąd, wzdłuż obrośniętego palmami nadbrzeża, pojedziemy, mijając najbogatsze dzielnice Aten, do jednego z największych w Grecji portów jachtowych – Mariny Flisvos. Tutaj w otoczeniu luksusowych, dużych i małych jachtów z całego niemal świata, zjemy lunch w Restauracji Mare-Marina, z której roztacza się piękny widok na przystań, turkusowe wody zatoki i wzgórze Castella z kościółkiem proroka Eliasza na szczycie.

Czas na powrót do Aten, jesteśmy zaledwie 6 kilometrów od centrum i przejeżdżając przez miasto nie sposób pominąć tzw. Triady Ateńskiej, czyli neoklasycznych gmachów Uniwersytetu Ateńskiego, Akademii Ateńskiej i Greckiej Biblioteki Narodowej, na jednej z najbardziej reprezentacyjnych arterii Aten, ulicy Panepistimiou.

W pobliżu Triady Ateńskiej zobaczymy dom Henryka Schliemanna, nazywany też Pałacem Trojańskim i uznany za jeden z najlepszych przykładów neoklasycznej architektury w całym mieście. Spróbujemy tutaj odpowiedzieć sobie na pytanie nurtujące historyków od lat. Kim tak naprawdę był Schliemann; geniuszem czy oszustem ? Archeologiem amatorem, który miał dużo szczęścia – gdziekolwiek kopał znajdował ogromne skarby – czy też kłamcą, który odkryte skarby sam najpierw zakopywał ?

Po tym historycznym akcencie czas na shopping, a jak shopping to tylko na Kolonakach, w ekskluzywnej, tętniącej życiem dzielnicy położonej w samym sercu stolicy, otaczającej ze wszystkich stron Plac Kolonaki – nazywany tak ze względu na małą starożytną kolumnę znajdującą się w jego środku. To tutaj bogaci mieszkańcy Aten robią zakupy w ekskluzywnych butikach i sklepach jubilerskich a znane osobistości zarówno ze świata polityki jak i sztuki lubią tu przychodzić na kawę lub popołudniowy lunch.

Po zakupowym szaleństwie udamy się na Likavitos, najwyższe – bo liczące sobie 277 m n.p.m. – wzgórze w mieście. U jego stóp rośnie niewielki las sosnowy, który w wyższych partiach zastąpiony jest przez wielkie agawy i opuncje wrastające ze skał. Ze ścieżki, która pnie się w górę zbocza roztacza się coraz szersza panorama na miasto i po chwili mamy u swych stóp całe Ateny i święte wzgórze, Akropol.

Po odpoczynku i krzepiącej kawie w sąsiedztwie malutkiego białego kościółka  Agios Georgios ( Św. Jerzego) nadeszła pora na zejście ze wzgórza i zabawę w rytm greckiej muzyki. Najlepszym miejscem na greckie dolce vita jest, jakby wyjęta z innej bajki, część historycznej dzielnicy Plaki  – Anafiotika, z przyklejonymi do podnóża Akropolu malowniczymi wyspiarskimi domkami. Tylko tutaj możemy przeżyć naszą prawdziwą grecką przygodę, zjeść przysmaki regionalnej kuchni z dala od zgiełku i turystów, wśród ludzi, którzy muzykę taniec i zabawę mają we krwi, wśród, rodowitych, autentycznych Greków.

Kto z Państwa będzie miał ochotę bawić się do białego rana będzie mógł to zrobić zapewniając sobie indywidualny transport do hotelu, mniej wytrzymałych odwieziemy na miejsce, z którego Państwa zabraliśmy.

Program wycieczki

Punkt 1

Akti Vouliagmenis*

Piękna duża plaża posiadająca „Błękitną flagę” czyli prestiżowe wyróżnienie dla kąpielisk i marin, które spełniają najwyższe kryteria w zakresie czystości wody i bezpieczeństwa. Jest dobrze zorganizowana; znajdziemy tutaj cztery małe bary, szatnie, toalety, leżaki, parasole a dla najmłodszych - plac zabaw. (*Punkt programu realizowany w okresie od 1 maja do 15 października).

Punkt 2

Marina Flisvos

Jedna z najlepszych w Grecji, działa zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami. Ale na szczęście nie tylko właściciele jachtów mogą się cieszyć piękną scenerią i korzystać z licznych znajdujących się tutaj kameralnych barów, kawiarń i restauracji. Na naszych milusińskich czeka atrakcyjny plac zabaw.

Punkt 3

Triada Ateńska

Po odzyskaniu niepodległości i wstąpieniu na tron króla Ottona I Bawarskiego rozpoczęła się odbudowa Aten. Ulica Panepistimiou łącząca Plac Syntagma – Konstytucji z Placem Omonia - Wolności, wkrótce stała się jedną z najważniejszych arterii miasta, nic więc dziwnego, że to na niej powstały najbardziej reprezentacyjne budynki Uniwersytetu Ateńskiego, Akademii Ateńskiej i Greckiej Biblioteki Narodowej, które miały przypomnieć i przywrócić dawną świetność Aten.

Punkt 4

Dom Heinricha Schliemanna

Heinrich Schliemann to bogaty niemiecki kupiec i kontrowersyjny archeolog – amator, odkrywca ruin starożytnej Troi i Myken. Dom wybudowany w 1880 r i uznawany za jedną z najwspanialszych rezydencji prywatnych w Atenach. Dzisiaj mieści się tutaj Muzeum Numizmatyczne.

Punkt 5

Kolonaki

Ekskluzywna dzielnica Aten, świetne miejsce do robienia zakupów, słynie też z bogatego życia nocnego.

Punkt 6

Likavitos

Najwyższe wzgórze w Atenach (277 m n.p.m.) Zachód słońca na szczycie oferuje spektakularny widok na Ateny, Morze Egejskie i oczywiście Akropol. W Starożytności na szczycie znajdowała się niewielka Świątynia poświęcona Zeusowi, dzisiaj stoi tam biały kościółek Agios Georgios (Św. Jerzego), kawiarnia i restauracja otoczona tarasem widokowym.

Punkt 7

Anafiotika

Część historycznej dzielnicy Plaka, wyróżniająca się jednak wyglądem. Położona na północno wschodnim zboczu Akropolu przypomina swoją architekturą jedną z wysp na Cykladach – Anafi - nie bez powodu. Zbudowana została przez wyspiarzy, którzy przybyli tutaj do pracy w XIX wieku. Nostalgia za wyspą sprawiła, że budowali swoje domy w stylu, który przypominał im rodzinne strony. Do dzisiaj zachowało się kilka przykładów tej architektury. Dzięki temu w krętych, stromych uliczkach tuż pod Akropolem dalej można poczuć wyspiarski klimat.

Wycieczka odbywa się codziennie.

 • Grecja po powstaniu przeciwko Turkom
 • Zawirowanie polityczne po uzyskaniu niepodległości przez Grecję
 • Odbudowa Aten
 • Triada Ateńska
 • Kim był Henrich Schliemann
 • Grecja XX wieku
 • Współczesna sytuacja polityczna w Grecji
 • Życie we współczesnych Atenach
 • Gdzie i jak bawią się Grecy
 • Zwyczaje Greków
 • aparat fotograficzny,
 • kamerę,
 • suchy prowiant i napoje,
 • ręcznik,
 • zestaw plażowicza + buty na kamieniste plaże,
 • zestaw do nurkowania (opcjonalnie),
 • wygodne obuwie do chodzenia (buty z twardą podeszwą),
 • nakrycie głowy,
 • krem ochronny z filtrem,
 • okulary przeciwsłoneczne,
 • leki na chorobę lokomocyjną,
 • gotówkę na lunch i ewentualny zakup pamiątek

Oferta specjalna dla grup, firm i szkół. Możliwość negocjacji ceny i dostosowania oferty.

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

CENNIK

DOROŚLI

55€

DZIECI 2-12 LAT

25€

DZIECI DO 2 LAT

0€

Cena obejmuje

 • Opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika
 • Transfer z/do hotelu
 • Przejazd klimatyzowanym busem lub autokarem
 • Ubezpieczenie OC

Cena nie obejmuje

POZOSTAŁE TRASY

null
ATENY STAROŻYTNE
ODKRYJ SERCE GRECJI
POZNAJ PROGRAM
null
ARGOLIDA
PODRÓŻ DO ŹRÓDEŁ
POZNAJ PROGRAM

PORADNIK

ateny@magictours.pl
+ 30 698 49 528 13
+48 660 487 900

ZADAJ PYTANIE LUB DOKONAJ REZERWACJI

Jeśli dokonujesz rezerwacji prosimy o podanie:

 • nazwy wycieczki, preferowanego terminu wycieczki
 • planowanych dat pobytu w Atenach
 • miejscowości pobytu, nazwy hotelu – miejsca zakwaterowania
 • liczby uczestników dorosłych, dzieci w wieku 2-12 lat oraz liczby dzieci do 2 roku życia
 • numeru telefonu aktywnego podczas pobytu w Grecji

O firmie

Kontakt

Copyright © 2017-2019 Ateny Magic Tours